Stále ještě přemýšlíte o webhostingu zdarma?

Z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že mě přátelé občas požádali o vytvoření stránek zdarma. Dnes už bych jim hosting zdarma vážně rozmlouval. Pokud to totiž myslí se stránkami vážně a chtějí mít stránky stále funkční měli by uvažovat o placeném hostingu. Často se mi stávalo, že jsem se pokoušel neúspěšně přihlásit na FTP, stránky byly pomalé nebo nefungovaly vůbec.

Věřím, že existují i kvalitní webhostingy zdarma, ale kdo vám zaručí, že vaše doména třetího řádu bude stále vaše? V případě, kdy si zakoupíte svou vlastní doménu, jste jejím právoplatným majitelem až do chvíle, kdy za ni přestanete platit roční poplatky. Nikdo vám ji nezruší, nevezme.

O doménu třetího řádu můžete z různých důvodu jednoduše přijít. Ať už protože se někdo bude domnívat, že vaše stránky jsou nevhodné (neoprávněně), vaše stránky nějakou dobu nebudou vykazovat návštěvnost a budou bez milosti smazány, nebo váš poskytovatel hostingu zdarma přestane  poskytovat své služby. Výčet není kompletní, důvodů je mnohem více.

Další důvod, proč nedoporučuji webhosting zdarma je vkládání reklam. Většina hostingů zdarma vám na vaše stránky vnucuje reklamu (z něčeho to přeci být placeno musí). Jak se vám bude líbit, že na vašich stránkách bude přímá reklama na vaši konkurenci? Co řeknete, když se na stránce s vaším ceníkem služeb objeví reklama na konkurenci s lepší cenou? Vašeho  zákazníka pak nezajímá, zda máte lepší služby za mírně vyšší cenu, přes reklamu odchází jinam…

Profesionální hosting za 228Kč ročně a doménou .cz za 200Kč ročně získáte například u hostingu Viditelně. Za tuto cenu si zdarma za pomocí dostupných nástrojů vytvoříte profesionální prezentaci na vlastní doméně.

Výhod placených hostingů je mnoho, ale mezi nejdůležitější patří:

  • vlastní doména, na které si budujete značku
  • podporované technologie
  • technická podpora uživatelům
  • bez nežádoucích reklam