Udělali jste dobře, že jste navštívili tuto stránku. Mám pro vás několik tipů, kde při výběru a registraci domény dělá spousta lidí chybu.

Doménové jméno je domovská adresa vašich webových stránek a končí písmenky .cz, eu, .com, .net, .org, .info nebo .biz, .tv atd. Obecně pro českou republiku je vhodné a doporučené používat doménu končící na .cz, případně .eu (doména pro Evropskou unii) nebo .com (commercial).

Ve chvíli, kdy zaregistrujete své doménové jméno si vyberete hosting. Webhosting je služba, místo, server, kde jsou vaše stránky uloženy. Zde můžete vytvářet a publikovat své stránky, spustit blog, vytvořit e-mailové adresy, přidávat další funkce stránek a udržovat stávající stránky.

 

Jak registrovat doménové jméno

Zřízení názvu domény je snadné a cenově velmi dostupné. Dle koncovky domény se cena pohybuje okolo 200Kč/rok.

Registrujte doménu za pár minut. Na stránce Registrace domény vyplňte požadovaný název a v dalším kroku vyplňte fakturační údaje. Pro více informací k výběru hostingu přejděte na stránku Výběr hostingu.

 

Doména se značkou nebo klíčovým slovem?

Pro optimalizaci pro vyhledávače (SEO) účely doporučují mnozí odborníci registraci domény s klíčovými slovy, podle kterých by měly být stránky nalezeny. Zatímco toto bylo nutností před lety, dnes již takový význam nemá.

Někteří lidé mají raději kratší, značkové domény, které je jednodušší si zapamatovat.

Takže místo registrace na klíčová slova bohatá jména jako třeba profesionálni-tvorba-stranek-praha.cz je jednodušší profi-web-pha.cz. Doména je krátká, snadno zapamatovatelná a vytváří značku.

Osobně si myslím, že byste se měli pokusit zaměřit na takové názvy, které jsou krátké, dobře čitelné a snadno zapamatovatelné. Pokud je vaše jméno popisné, lidé okamžitě vědí, o čem jsou vaše stránky.

Jak jsem řekl, nevybírejte doméno jméno dlouhé a složité, snažte se najít jakousi rovnováhu. Také se nestyďte zeptat se na nápady rodiny a přátel.

Tady je další tip. Napište si název a představte si, jak bude vypadat na tričkách, vizitkách a v dalších tiskovinách.

Pamatujte, že vaše doména je velká část vaší značky, takže si udělejte při výběru toho správného jména čas a promyslete si ho.

 

Ochraňte svou značku – registrujte více národních domén

Pokud máte registrovanou doménu .cz, registrujte si i .com a .eu. Ochráníte tak svou značku. Bohužel se stává, že si někdo další registruje doménu pod stejným názvem s jinou koncovkou a v nejhorším případě pak parazituje na vašem dobrém jméně.

Na webhostingu si poté můžete nastavit směřování dalších domén na původní adresu – tedy při zadání adresy profi-web-pha.com se návštěvníkovi otevřou stránky profi-web-pha.cz.

 Jak získat doménu zdarma?

Všechny dobré domény jsou již obsazeny

Pokud chcete registrovat novou doménu, můžete mít pocit, že všechna jména jsou již obsazena. Stačí být více kreativní, nebo použít dostupné nástroje, které vám navrhnou tipy pro dobrou doménu.

 

Technická podpora

Pokud máte otázku, na webhostingu Viditelně je k dispozici telefonická i e-mailová podpora, případně podpora dalších uživatelů na fóru. Většina lidí má obavy z tvorby webových stránek. Jejich strach číslo 1 je, že budou investovat své peníze do něčeho, co je nové a neznámé, pak uvíznou a nikdo jim nepomůže odpovědět na jejich otázky. To se zde nestane.

 

Jak začít?

Téměř všichni registrátoři a webhostingové společnosti zasílají po vytvoření domény uvítací e-mail s informacemi, jak začít.

V případě, že budete chtít více informací jak dále postupovat, prostudujte si prosím tyto stránky, nebo stránky svého nového poskytovatele.